Hamilton - H32856705
H32856705 Jazzmaster Face-2-Face
| Brand: | Hamilton |
|---|---|
| Family: | Jazzmaster |
| Reference: | H32856705 (aka: H32856705) |
| Name: | H32856705 Jazzmaster Face-2-Face |
| Produced: | 2013 |
| Limited: | Yes, 888 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Double Dial |
| Case Shape: | Oval |
| Case Diameter: | 53.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Skeleton |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Hamilton Jazzmaster Face 2 Face H32856705 is a limited edition watch that holds two movements (ETA 2094 + 2671), fitted in opposite directions in a swiveling case.