Hamilton - H38421130
H38421130 Jazzmaster Thinline Small Second The Wandering Earth 2 / Black
| Brand: | Hamilton |
|---|---|
| Family: | Jazzmaster |
| Reference: | H38421130 (aka: H38421130) |
| Name: | H38421130 Jazzmaster Thinline Small Second The Wandering Earth 2 / Black |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | None |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Hamilton H38421130 is a watch created in collaboration with The Wandering Earth 2 (流浪地球2) Chinese science fiction movie. This watch has a Stainless Steel case of 40.00mm and a Black dial.