Hamilton - H77612333
H77612333 Khaki Aviation ETO Chrono Quartz
| Brand: | Hamilton |
|---|---|
| Family: | Khaki Aviation |
| Reference: | H77612333 (aka: H77612333) |
| Name: | H77612333 Khaki Aviation ETO Chrono Quartz |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Losange |
Description
The Hamilton Khaki Aviation ETO Chrono Quartz has a stainless steel case of 42.00mm and a Black dial. This watch is powered by caliber 251.292.