Hamilton - H69459510
H69459510 Khaki Field Mechanical 38 Bronze / White
| Brand: | Hamilton |
|---|---|
| Family: | Khaki Field |
| Reference: | H69459510 (aka: H69459510) |
| Name: | H69459510 Khaki Field Mechanical 38 Bronze / White |
| Produced: | 2024 |
| Limited: | No |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Syringe |
Description
The Hamilton Khaki Field reference H69459510, added to the collection in 2024, has a bronze case with titanium case back. Inside ticks the hand-wound caliber H-50 ND.