Hamilton - H70645533
H70645533 Khaki Field Titanium Far Cry 6
| Brand: | Hamilton |
|---|---|
| Family: | Khaki Field |
| Reference: | H70645533 (aka: H70645533) |
| Name: | H70645533 Khaki Field Titanium Far Cry 6 |
| Produced: | 2021 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Sword |
Description
The Hamilton Khaki Field reference H70645533 was introduced in 2021 as a limited edition of 1983 pieces in collaboration . This watch has a Titanium case with black PVD coating. Power comes from the self-winding caliber H-10 ND [No Date]. The dial is Black.