Hamilton - H78505330
H78505330 BeLOWZERO 1000m Auto Titanium
| Brand: | Hamilton |
|---|---|
| Family: | Khaki Navy |
| Reference: | H78505330 (aka: H78505330) |
| Name: | H78505330 BeLOWZERO 1000m Auto Titanium |
| Limited: | No |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 46.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 1000.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Losange |
Description
The Hamilton Khaki Navy BeLOWZERO H78505330 has a PVD-coated titanium case of 46.00mm, which is water resistant up to 1000 meters. This watch is powered b