Hamilton - H35425730
H35425730 Pan Europ Day Date Auto Black & Gold
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Hamilton Pan-Europe Day-Date Auto H35425730 is dressed in black and gold, with a PVD-coated case and a black dial with goldtone chapter ring. This watch is powered by caliber H-30.