Hamilton - H24105330
H24105330 Ventura S Auto Stainless Steel / Black
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Other |
| Case Diameter: | 34.50 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Hamilton Ventura S H24105330 has a triangular case in a sleek and modernized version of the original triangular Ventura shape. The dial is Black. This watch is powered by the self-winding caliber C26.101.