Hamilton - H24311730
H24311730 Ventura Gents Yellow Gold Limited Edition
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Mineral |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Other |
| Case Diameter: | 33.10 mm |
| Case Lug Width: | 17.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Hamilton Ventura H24311730 is a limited edition of 130 pieces. This watch has a solid 14k yellow gold case of 33,11mm x 51,63mm, and a Black dial.