Hamilton - H24422751
H24422751 Ventura Chrono Quartz 32.3 Yellow Gold / Silver
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Other |
| Case Diameter: | 32.30 mm |
| Case Lug Width: | 17.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Hamilton Ventura reference H24422751 has a stainless steel case with yellow gold PVD-coating, which holds a quartz movement with chronograph function. Quartz | 32,3mm x 50,3mm | H24422751