Hamilton - H24505111
H24505111 Ventura Elvis80 Auto Stainless Steel / Silver / Bracelet
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Other |
| Case Diameter: | 42.50 mm |
| Case Lug Width: | 21.20 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Hamilton Ventura Elvis80 is a contemporary take on the brand's iconic Ventura watch. Reference H24505111 has a Stainless Steel case and a Silver dial. Inside ticks the self-winding caliber H-10. Automatic | 42,5mm x 44,6mm | H24505111