Hamilton - H24515521
H24515521 Ventura Auto Stainless Steel / Beige
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Other |
| Case Diameter: | 34.70 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Beige |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Hamilton Ventura reference H24515521 has a stainless steel case of 34,7mm x 53,5mm, which holds the self-winding caliber H-10 ND. The dial is Beige. Automatic | 34,7mm x 53,5mm | H24515521