Hamilton - H24604330
H24604330 Ventura XXL Auto PVD / Black
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Other |
| Case Diameter: | 45.50 mm |
| Case Lug Width: | 23.50 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Hamilton Ventura XXL Auto reference H24604330 has a pvd-coated stainless steel case holding the self-winding caliber H-10 (or 2824-2 for older models). It is fitted with a rubber strap.