IWC - IW5004-20
IW5004-20 Big Pilot Antoine De Saint Exupery White Gold
| Case Material: | White Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 46.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 60.00 m |
| Dial Color: | Brown |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Losange |
Description
The IWC Big Pilot Antoine De Saint Exupery IW5004-20 is a limited edition of 250 pieces introduced in 2009. It features a white gold case and a brown dial with silver subdial for the power reserve indicator.