IWC - IW5026-03
IW5026-03 Big Pilot Perpetual Calendar White Gold / Ardoise
| Case Material: | White Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 46.20 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 60.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Alpha |
Description
The IWC Big Pilot Perpetual Calendar reference IW5026-03 was introduced in 2006. This Big Pilot Perpetual Calendar has a white gold case and an ardoise dial. Inside ticks the self-winding caliber 51612.