IWC - IW5026-09
IW5026-09 Big Pilot Perpetual Calendar Red Gold / Black / Swiss Fine Time
| Case Material: | Red Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 46.20 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 60.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
Description
The IWC Big Pilot Perpetual Calendar reference IW5026-08 is a limited edition of 25 pieces introduced in 2008. It features a red gold case and a black dial.