IWC - IW3761-06
IW3761-06 Da Vinci Perpetual Calendar Digital Date-Month Platinum
| Case Material: | Platinum |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Tonneau |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Finish: | Guilloche |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Alpha |
Description
The ref. IW3761-06 is the updated version of the IW3761-01 Da Vinci Perpetual Calendar Digital Date-Month. It has a platinum, tonneau-shaped case.