IWC - IW3289-04
IW3289-04 Ingenieur Automatic 40 Titanium / Grey
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 14.00 mm |
| Water Resistance: | 120.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Finish: | Guilloche |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
10 694 €
Maximum price
12 771 €
Absolute change
0 €
Opening price
11 365 €
Closing price
11 365 €
Relative change
0,00 %
Description
The IWC Ingenieur IW3289-04 was introduced in 2023. This Ingenieur has a stainless steel case of 40.00mm and a Grey dial. Power comes from caliber 32111, a self-winding movement with central seconds and date.