IWC - IW3270-03
IW3270-03 Pilot's Watch Mark XVIII Antoine de Saint Exupery
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 60.00 m |
| Dial Color: | Brown |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Alpha |
Description
The IWC Pilot's Watch Mark XVIII Antoine de Saint Exupery was released in May of 2017. It features a stainless steel case and a brown dial with sunburst finish.