IWC - IW3777-21
IW3777-21 Pilot's Watch Chronograph Red Gold / Le Petit Prince
| Case Material: | Red Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 60.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Alpha |
Description
The IWC Pilot's Watch Chronograph Le Petit Prince IW3777-21 is a limited edition of 250 pieces. It features a red gold case and a blue dial.