IWC - IW3777-25
IW3777-25 Pilot's Watch Chronograph Edition 150 Years Stainless Steel / White
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 60.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Alpha |
Description
The IWC Pilot's Watch Chronograph Edition "150 Years" is a limited edition of 1000 pieces introduced in 2018 in celebration of IWC's 150th anniversary. It features a white dial and blue hands.