IWC - IW3777-26
IW3777-26 Pilot's Watch Chronograph Stainless Steel / Racing Green / Calf
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 60.00 m |
| Dial Color: | Green |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Alpha |
Description
The IWC Pilot's Watch IW3777-26 is a limited edition of 1000 pieces introduced in 2019. It features a green dial but is otherwise identical to the regular version.