IWC - IW3881-09
IW3881-09 Pilot's Watch Chronograph 41 Bronze / Blue
| Case Material: | Bronze |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Alpha |
Description
The IWC Pilot's Watch Chronograph IW3881-09 debuted in 2022. This watch has a bronze case with titanium case back, paired with a Blue dial. Power comes from the self-winding caliber 69385.