IWC - IW3922-03
IW3922-03 Pilot's Watch Perpetual Calendar Chronograph Laureus Charity Night 2019
| Case Material: | Platinum |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 60.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Alpha |
Description
The IWC Pilot's Watch Perpetual Calendar Chronograph reference IW3922-03 is a unique piece created for the 13th Laureus Charity Night in Dübendorf near Zurich. It features a platinum case and a blue dial.