IWC - IW344602
IW344602 Portofino Perpetual Calendar Rose Gold / Silver
| Case Material: | Rose Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The IWC Portinfo Perpetual Calendar IW344602 was introduced in 2022. This watch pairs a Portofino style case (Rose Gold, 40.00mm) with a self-winding movement with perpetual calendar and moonphase (caliber 82650). The dial is Silver.