IWC - IW3565-14
IW3565-14 Portofino Automatic White Gold / Silver / Diamond
| Case Material: | White Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The IWC Portofino reference IW3565-14 has a white gold case and a bezel set with diamonds; its silver dial is highlighted by a blue seconds hand.