IWC - IW3574-03
IW3574-03 Portofino 34 Stainless Steel / Silver / Santoni
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 34.00 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The IWC Portofino 34 was introduced in 2019 as a smaller alternative to the earlier Portofino 37. Reference IW3574-03 has a stainless steel case and a silver dial.