IWC - IW3574-06
IW3574-06 Portofino 34 Rose Gold / Diamond / Silver-Embossed / Santoni
| Case Material: | Rose Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 34.00 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The IWC Portofino IW3574-06 was introduced in 2019. It features a rose gold, diamond-set case and a silvered dial with hand-embossed pattern.