IWC - IW3724-04
IW3724-04 Portofino Chronograph MecaQuartz Stainless Steel / Black
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The IWC Portofino IW3724-04 has a Stainless Steel case of 38.00mm, which holds the 'MecaQuartz' caliber 631 chronograph movement. The dial is Black.