IWC - IW3730-04
IW3730-04 Portofino Lady Chronograph MecaQuartz Stainless Steel / Rose Gold / White / Calf
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 29.00 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The IWC Portofino Lady Chronograph IW3730-04 has a stainless steel & rose gold case with a diameter of 29.00mm, which holds the 'MecaQuartz' caliber 631 chronograph movement. The dial is White.