IWC - IW3910-24
IW3910-24 Portofino Chronograph 150 Years Stainless Steel / White
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Finish: | Gloss |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Losange |
Description
The IWC Portofino Chronograph IW3910-24 was introduced in 2018 as a limited edition of 2000 pieces celebrating IWC's 150th anniversary. It features a stainless steel case and a white lacquered dial