IWC - IW4586-06
IW4586-06 Portofino Automatic 37 Red Gold / Silver
| Case Material: | Red Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 37.00 mm |
| Case Lug Width: | 18.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The IWC Portofino Automatic 37 IW4586-06 is new for 2022. This Portofino features a Red Gold case of 37.00mm, and a Silver dial. Power comes from caliber 32111, an 'IWC-manufactured' self-winding movement which can be admired through the see-through case back.