IWC - IW6598-01
IW6598-01 Portofino Day & Night 34 Stainless Steel - Diamond / Blue
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 34.00 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The IWC Portofino Day & Night IW6598-01 is new for 2022. This Portofino has a Stainless Steel case of 34.00mm crowned by a diamond-set bezel, and a Blue dial with day & night indicator at 6:00.