IWC - IW6598-02
IW6598-02 Portofino Day & Night 34 Red Gold - Diamond / Silver
| Case Material: | Red Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 34.00 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The IWC Portofino Day & Night IW6598-02 is new for 2022. This Portofino has a Red Gold case of 34.00mm crowned by a diamond-set bezel, and a Silver dial with day & night indicator at 6:00.