IWC - IW3266-06
IW3266-06 Portugieser Yacht Club Worldtimer Stainless Steel / Solaris
| Brand: | IWC |
|---|---|
| Family: | Portugieser |
| Reference: | IW3266-06 (aka: IW3266-06) |
| Name: | IW3266-06 Portugieser Yacht Club Worldtimer Stainless Steel / Solaris |
| Produced: | 2017 |
| Limited: | Yes, 100 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 45.40 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 60.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The IWC Portugiser Yacht Club Worldtimer reference IW326606 is a limited edition of 100 pieces made for Solaris Yachts. This watch has a stainless steel case and a blue dial.