IWC - IW5033-06
IW5033-06 Portugieser Perpetual Calendar Single Moon Red Gold / Taipei
| Brand: | IWC |
|---|---|
| Family: | Portugieser |
| Reference: | IW5033-06 (aka: IW5033-06) |
| Name: | IW5033-06 Portugieser Perpetual Calendar Single Moon Red Gold / Taipei |
| Produced: | 2015 |
| Limited: | Yes, 28 units |
| Case Material: | Red Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 44.20 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The IWC Portugieser Perpetual Calendar IW5033-06 is a limited edition of 28 pieces created in honor oft he Taipei boutique in 2015.