Jaeger-LeCoultre - 191697
191697 AMVOX1
| Brand: | Jaeger-LeCoultre |
|---|---|
| Family: | AMVOX |
| Reference: | 191697 (aka: 191697) |
| Name: | 191697 AMVOX1 |
| Produced: | 2004 |
| Limited: | Yes, 150 units |
| Case Material: | Platinum |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Proprietary |
Description
150 piece limited edition of the AMVOX 1 R in platinum.