Jaeger-LeCoultre - 389257J
389257J Reverso Tribute Chronograph Pink Gold / Black
| Brand: | Jaeger-LeCoultre |
|---|---|
| Family: | Reverso |
| Reference: | 389257J (aka: 389257J) |
| Name: | 389257J Reverso Tribute Chronograph Pink Gold / Black |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Pink Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Double Dial |
| Case Shape: | Rectangular |
| Case Diameter: | 29.90 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Jaeger-LeCoultre Reverso Tribute Chronograph {WATCH_REF] debuted in 2023. This watch has a [cASE_MATERIAL] case which houses caliber 860. This hand-wound movement displays the time on one side, and the time + chronograph (with retrograde minute counter) on the other side.