Jaeger-LeCoultre - 389848J
389848J Reverso Tribute Chronograph Stainless Steel / Blue
| Brand: | Jaeger-LeCoultre |
|---|---|
| Family: | Reverso |
| Reference: | 389848J (aka: 389848J) |
| Name: | 389848J Reverso Tribute Chronograph Stainless Steel / Blue |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Double Dial |
| Case Shape: | Rectangular |
| Case Diameter: | 29.90 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Minimum price
18 678 €
Maximum price
30 704 €
Absolute change
0 €
Opening price
22 424 €
Closing price
22 424 €
Relative change
0,00 %
Description
The Jaeger-LeCoultre Reverso Tribute Chronograph {WATCH_REF] debuted in 2023. This watch has a [cASE_MATERIAL] case which houses caliber 860. This hand-wound movement displays the time on one side, and the time + chronograph (with retrograde minute counter) on the other side.