JeanRichard - 60650-21I613-FK3A
60650-21I613-FK3A Aeroscope Titanium / DLC / Orange
| Brand: | JeanRichard |
|---|---|
| Family: | Aeroscope |
| Reference: | 60650-21I613-FK3A (aka: 60650-21I613-FK3A) |
| Name: | 60650-21I613-FK3A Aeroscope Titanium / DLC / Orange |
| Limited: | No |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 60-0 (Pilot) |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Sword |
Description
The JeanRichard Aeroscope 60650-21I613-FK3A has a cushion-shaped case in DLC-coated titanium. It features orange accents on the dial, hands and bezel.