JeanRichard - 60520-11-601-FB6A
60520-11-601-FB6A Terrascope GMT Stainless Steel / Black
| Brand: | JeanRichard |
|---|---|
| Family: | Terrascope |
| Reference: | 60520-11-601-FB6A (aka: 60520-11-601-FB6A) |
| Name: | 60520-11-601-FB6A Terrascope GMT Stainless Steel / Black |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Arrow |
Description
The JeanRichard Terrascope 60520-11-601-FB6A features a cushion-shaped stainless steel case. Both dial and strap are black.