Junghans - 047/4542.00
047/4542.00 Max Bill Ladies Grey
| Brand: | Junghans |
|---|---|
| Family: | Max Bill |
| Reference: | 047/4542.00 (aka: 047/454200) |
| Name: | 047/4542.00 Max Bill Ladies Grey |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Plexi |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 32.70 mm |
| Case Lug Width: | 17.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Stick |