Laco - 861921
861921 Navy Watch Philadelphia / Stainless Steel / Blue
| Brand: | Laco |
|---|---|
| Family: | Navy Watches |
| Reference: | 861921 (aka: 861921) |
| Name: | 861921 Navy Watch Philadelphia / Stainless Steel / Blue |
| Produced: | 2016 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 36.00 mm |
| Case Lug Width: | 18.00 mm |
| Water Resistance: | 10.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The Laco Navy Watch Model Philadelphia is a Navy watch with a blue dial with Arabic numerals. The case is (36mm) and has a stainless steel case. It's fitted with a massive Milanese bracelet.