Lebois & Co - 112.412
112.412 Avantgarde Date – Re-launch Edition Stainless Steel / Silver / Alligator
| Brand: | Lebois & Co |
|---|---|
| Family: | Avantgarde |
| Reference: | 112.412 (aka: 112412) |
| Name: | 112.412 Avantgarde Date – Re-launch Edition Stainless Steel / Silver / Alligator |
| Limited: | Yes, 100 units |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The first Avantgarde Date Re-launch Edition. Featuring a satin white dial, hand-applied indexes, silver hour and minute hands with luminescent material and red seconds. Swiss Made. Limited to 100 pieces.