Lebois & Co - 112.422
112.422 Avantgarde Date – Re-launch Edition Stainless Steel / Blue / Alligator
| Brand: | Lebois & Co |
|---|---|
| Family: | Avantgarde |
| Reference: | 112.422 (aka: 112422) |
| Name: | 112.422 Avantgarde Date – Re-launch Edition Stainless Steel / Blue / Alligator |
| Limited: | Yes, 100 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The second Avantgarde Date Re-launch Edition. Featuring a sapphire blue dial, hand-applied indexes, silver hour and minute hands with luminescent material and red seconds. Swiss Made. Limited to 100 pieces.