Longines - L4.325.4.87.2
L4.325.4.87.2 1832 Automatic 30 Stainless Steel / Beige MOP
| Brand: | Longines |
|---|---|
| Family: | 1832 |
| Reference: | L4.325.4.87.2 (aka: L43254872) |
| Name: | L4.325.4.87.2 1832 Automatic 30 Stainless Steel / Beige MOP |
| Produced: | 2020 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 30.00 mm |
| Case Lug Width: | 15.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Beige |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Gem-Set Indexes |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Longines 1832 reference L4.325.4.87.2 has a Stainless Steel case of 30.00mm, which houses the self-winding caliber L592.5. The dial is Beige mother-of-pearl.