Longines - L3.668.4.56.6
L3.668.4.56.6 Admiral GMT Black Bracelet
| Brand: | Longines |
|---|---|
| Family: | Admiral |
| Reference: | L3.668.4.56.6 (aka: L36684566) |
| Name: | L3.668.4.56.6 Admiral GMT Black Bracelet |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Fixed, 24 Hour |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The ref. L3.668.4.56.6 Admiral has a stainless steel case and a matching bracelet. Both dial and bracelet are black.