Longines - L3.668.4.76.0
L3.668.4.76.0 Admiral GMT Ivory Black
| Brand: | Longines |
|---|---|
| Family: | Admiral |
| Reference: | L3.668.4.76.0 (aka: L36684760) |
| Name: | L3.668.4.76.0 Admiral GMT Ivory Black |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Fixed, 24 Hour |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Admiral ref. L3.668.4.76.0 has an ivory dial and black alligator strap.