Longines - L3.668.4.79.2
L3.668.4.79.2 Admiral GMT Grey
| Brand: | Longines |
|---|---|
| Family: | Admiral |
| Reference: | L3.668.4.79.2 (aka: L36684792) |
| Name: | L3.668.4.79.2 Admiral GMT Grey |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Fixed, 24 Hour |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Longines Admiral pairs elegance with a subtle dose of sportiness. As reference L3.668.4.79.2, this watch is fitted with a grey dial and a leather strap.