Longines - L4.374.4.18.6
L4.374.4.18.6 Flagship 30 Stainless Steel / White / Bracelet
| Brand: | Longines |
|---|---|
| Family: | Flagship |
| Reference: | L4.374.4.18.6 (aka: L43744186) |
| Name: | L4.374.4.18.6 Flagship 30 Stainless Steel / White / Bracelet |
| Produced: | 2024 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 30.00 mm |
| Case Lug Width: | 15.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Longines Flagship L4.374.4.18.6 has a case of 30.00mm and a White dial. Power comes from the self-winding caliber L592.5.